BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Spalis 2009 archyvas

Vėjo nugairintais ir dulksnos padengtais skruostais ji įžengia į nuostabią erdvę - žvakių šviesa maloniai atgaivina sielą, vynas sušildo kūną, o sutikti žmonių žvilgsniai praskaidrina nuotaiką. Čia jauku - jaukiai susėdę žmonės kalbasi, vienas kitas vaikšto be poros, bet greitai randa kam padovanoti savo šypseną ir kelis mandagius žodžius.

Pagaliau prasideda nuostabiai graži šventė - dešimt metų praėjo nuo tos dienos, kai viltis gyventi sužibo dar stipriau. Viltis, tikėjimas ir pasitikėjimas tapo neišskiriama trijulė. Pagaliau ir Lietuvoje sugriauti visi „neįmanomumo” mitai - kaulų čiulpų transplantacija, gelbėjanti daugelį iš mirties glėbio, jau taikoma ir Lietuvoje. Jau dešimt metų. Jau dešimt…

Ji žino, kad yra tarp ypatingų žmonių - donorų, ligą įveikusių ir dar ligoniukų, medikų, savanoriškai savo laiką, jėgas, mintis ir meilę dovanojančių įvairių organizacijų narių… Visus juos vienija tikėjimas, kad žmonių bendrystė ir vieningumas gali labai daug! Tokia ypatinga aura tvyro ore - būti tarp gerų ir su gerais žmonėmis daugiau nei garbė - tai didžiulis džiaugsmas, palaima sielai. Šį vakarą nėra vietos liūdesiui - kam koncentruotis į ligos faktą, jei galima nukreipti savo mintis ir dėmesį į galimybę pasveikti?

Jai ramu - juk ji jau yra kaulų čiulpų donorų registre ir bet kurią dieną gali ateiti akimirka, kai kažkam prireiks jos vienos gyvenimo dienos, kelių šimtų mililitrų reikalingų kaulų čiulpų ir viskas… jokios žalos jos organizmui, jokių neigiamų pasekmių - TIK viena išgelbėta gyvybė, iš naujo suteiktas gyvenimo šansas… Vidurnakčio žvaigždės ir pakili nuotaika lydi ją namo, o širdy plaka begalinis noras, kad kuo daugiau žmonių išmoktų dovanoti ir priimti naują gyvenimą, išmoktų taip švęsti gyvenimą, kaip šįvakar ji matė vilties kupinuose žmonių veiduose…

P.S. Įrašas skiriamas paminėti pirmąją kaulų čiulpų transplantacijos operaciją Lietuvoje, kuri buvo atlikta 1999 metų spalio 25 dieną.

Rodyk draugams

Comments 1 komentaras »

Nutūps viltis ant mano skausmo krašto,

Uždegs liepsnas tuščiuos namuos…

Ir gal suprasiu ne iš karto,

Kad meilė grįžo ne pasisvečiuot?…

Ir tai, kas laukta, visuomet ateina

Tik žingsniai ne visada greiti.

Bet net kentėti buvo verta,

Iškęsti baimę tylioje nakty…

Širdy vis dėkingumas plaka,

Kad nelikau aš užmaršty -

Likimas man šviesius namus jau stato,

Kur gėris, meilė, išmintis…

Rodyk draugams

Comments Komentavo 8 »

Mielosios, noriu priminti seniai seniai skaitytas neeilinės dienos taisykles. Meilės Jums ir džiugios nuotaikos :)

1. Ar priminei sau atsikėlusi pasakyti, kad ši diena bus nuostabi? Kad šiandien laukia iššūkis/džiaugsmas/ galimybės… ir kad Tu myli save, ir nori šią dieną nugyventi įdomiai ir prasmingai?

2. Ar atsiminei savęs paklausti, kiek tai, ką darysi šiandien, leidžia Tau būti savimi? Ar gyvenime tikrai darai tai, ką nori? Ar realizuoji save? Ar esi patenkinta tuo, ką veiki?

3. Ar prisiminei savęs paklausti, kaip galėtum prisidėti prie to, kad Tavo gyvenimas būtų laimingesnis? Gyvenimas yra per trumpas, kad dienas leistum liūdna, apatiška ir nelaiminga.

4. Ar tikrai veiklos, kuriomis užsiimi, Tau teikia džiugesį? Jei teikia džiugesį - tai palaima! Ar atsimeni leisti sau pasinerti į šią palaimą ir pasakyti: kokia laimė gyventi!

5. Ar prisimeni per dieną save pagirti? Juk tikrai gali atrasti už ką… Pavyzdžiui, už tai, kad moki džiaugtis gyvenimu, kai kitiems tai sunkiai pasiekiama

6. Ar atsimeni per dieną padėkoti Gyvenimui, kad esi jo dalyvė? Už tai, kad turi galimybę būti šioje žemėje, kurioje, nors ir daug sunkumų, daug ir įdomių, gerų dalykų.

7. Ar sugebi pamatyti kituose žmonėse gyvenimo grožį, įvertinti tai, kas juose stipru, gražu, gera? Ar prisimeni kitiems pasakyti, kad jais žaviesi?

8. Ar randi laiko sau? Ar „palepini” save - veikdama tik tai, ką norisi veikti? Ar gali pasakyti, kad rūpiniesi savimi, kaip rūpintumeisi savo vaiku?

9. Ar atsimeni padėkoti Likimui už dar vieną nugyventą dieną, kuri, kokia ji bebuvo - buvo dovana Tau. Ir nieko nekaltink, jei kažkas vyko ne taip, kaip Tau norėjosi.

10. Ar prisimeni prieš miegą sau pasakyti, kad dabar palaimingai ir ramiai nugrimsi į sapnų karalystę, o ryte atsikelsi pilna jėgų, pailsėjusi ir kita diena bus dar geresnė nei šiandien!

 

Rodyk draugams

Comments Komentavo 12 »