BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Rugpjūtis 2011 archyvas

Kaip dažnai esate girdėję „Gimtadienio proga linkime svajonių išsipildymo?“. Turbūt kasmet daugiau nei 50 % visų sveikintojų būtent to ir palinki Jums, t.y. būtent NIEKO. Galite pagalvoti, kad tai visiškai nesąmoninga mintis, tačiau, ar pats gerai žinote, apie ką svajojate? Ne ne! Atostogos ir daili figūra kada nors ateityje nesiskaito. Ar žinote, kokia Jūsų gyvenimo svajonė yra dabar ir čia, kurią „pirktumėte“, jei likimo pirštas atvestų į Jūsų gyvenimo kelią? Jei ne, tuomet šiuo klausimu reikėtų aptarti dvi stadijas: 1) visiškas negalėjimas suvokti, ko asmuo nori; 2) baimė to siekti.

1 stadija.

Daugelis knygų iš serijos „raktas į šviesią ateitį“, skatina asmenis siekti savo užsibrėžtų tikslų, nebijoti eiti į priekį, kiekvieną dieną įsivaizduoti savo svajones ir t.t. Labai gražu, BET ką daryti, jei tu neturi, ko įsivaizduoti ir ko siekti, jei esi gabus visose srityse arba atvirkščiai, tau taip beviltiškai nesiseka visur … Na tikrai nesiūlau verkti ar plaukti pasroviui. Kadangi daugelis tingi atsisėsti ir surašyti savo pomėgius popieriaus lape arba tiesiog nežino, ką galima vadinti pomėgiu, ko ne, siūlau kitą variantą – SAVISTABĄ. Tai nei keistas, nei sunkus užsiėmimas. Tiesiog reikia išmokti save suprasti ir pajausti, kas kelia malonumą, pasitenkinimą, džiaugsmą, ramybę. Sakysit: „Jaučiuosi saugus tįsodamas lovoje prie televizoriaus“… Ką gi, reiškia, dar neatėjo metas nei skaityti šio įrašo, nei apskritai, ką nors efektyvaus bei naudingo veikti gyvenime. Tačiau tie, kurie savęs neranda profesiniame kelyje, mane puikiai supras.

Taigi, pirmas žingsnis, paklausti savęs „Ar mano kelias turi širdį?“ arba kitaip „Ar aš laimingas/patenkintas savo gyvenimu, profesija ar kt. dalykais?“. Kaip turi skambėti teigiamas atsakymas? Visur būna geresnių ir blogesnių dienų, užduočių ar asmenų poelgių, kurie neigiamai paveikia vidinę būseną. Tačiau iš esmės bet koks dalykas, jei jis „turi širdį“, turi didžiąją laiko dalį Jums teikti džiaugsmo (bent prisidėti prie geros nuotaikos), jis pats savaime savo esme nekelia streso (stresą turi kelti tik stresinės situacijos, kurios atsiranda ir praeina), be to, Jūs galite įsivaizduoti šviesią ateitį einant šiuo keliu. Ir atvirkščiai, jei ilgiau nei 48 val. nepraeina mintis, kad tai ne Jūsų kelias, ir dar blogiau, ši mintis pasirodė ne vieną kartą – Jūsų kelias širdies neturi. Ieškokite kito kelio. Kaip? Vadovaukitės savistabos rezultatais: atkreipkite dėmesį, kokios emocijos Jus aplanko, ką nors veikiant ar su kuo nors bendraujant, kokius likimo ženklus pastebite ir kur tikrai jaučiatės laimingi. Galiausiai, išsiaiškinkite kaip Jus apibūdina artimieji. Stebėkite netgi kokie Jūsų sapnai! Visur slypi atsakymas, o jį būtinai rasite, jei to siekiate. Pavyzdžiui: Jūs didžiausią malonumą ir ramybę jaučiate vaikščiodamas paplūdimiu. Tad galbūt metas imtis gelbėtojo profesijos? Žinoma, taip paprastai atsakymai neateina.

Antras žingsnis. Filtruoti, kas yra tikra, o kas laikina, bei viską sudėlioti į „stalčiukus“, t.y. rūšiuoti savo teigiamus pojūčius ir reakcijas. Pavyzdžiui, man gražių ir gerų emocijų suteikia gėlės, tačiau dėl to tikrai nesvajoju tapti gėlininke, floriste ar gėlių kurjere. Bet gėles galima traktuoti, kaip grožį ir meną. Ar jau suprantate, kuria linkme einu? Taip, reikia ne tik stebėti, kas kokias emocijas kelia ir mums daro įtaką, bet ir rasti to dalyko vietą visoje visumoje, sistemoje. Tęsiant pradėtą pavyzdį, man labai patinka rūpinti kitais asmenimis. Tad galbūt suderinus polinkį grožiui ir polinkį rūpintis kitais, iš manęs išeitų nebloga kosmetologė? Be to, svarbu suprasti, ar Jums kažkas patinka ilgesnį laiko tarpą, ar tai tėra trumpas susižavėjimas, kurį dažniausiai sukelia visiškai nauji potyriai, neišbandyti dalykai. Jei Jums patinka kažką padaryti kartą per mėnesį ar metus, tai nebūtinai reiškia, kad tai Jums patiktų daryti kiekvieną dieną. Ypač atidūs būkite su emocijomis, kurias jaučiate laisvu nuo oficialaus darbo metu. Naktiniai klubai, vyninės, teatrai ir kitos pramogų vietos, gali Jums labai patikti, bet turite atsakyti sau į klausimą, ar Jums patiktų kiekvieną dieną tuo gyventi.

Trečias žingsnis. Savo emocijas, polinkius ir reakcijas surūšiavus, turbūt atsiras ne viena galimybių kompozicija: patinka ir tas, patinka ir anas, ir trečias… Tad kaip išsirinkti vienintelį (ar kelis) pomėgius iš visos gausybės, juk visomis kryptimis savo gyvenimo vystyti turbūt nepajėgtų nei vienas. Klausimas ne iš lengvųjų, tačiau atsakymas tikrai yra – vėl nuostabioji savistaba, šiek tiek originalumo ir amžinosios vertybės. Profesinėje rinkoje stipriai įsitvirtina ne tik tie, kurie daug dirba, bet ir kurie išsiskiria iš kitų. Turite pagalvoti ir apie tai, kiek pastangų norėsite įdėti ateityje į savo pomėgio bei gabumų lavinimo, kad pasiektumėte profesinį tobulumą. Tačiau, kad ir kokį malonumą jaustumėte, kažką atliekant, visada prisiminkite, kad visata atsidėkoja dėkingiesiems. Tai reiškia paprasčiausiai tai, kad Jūsų veikla turi daryti gera ir kitiems žmonėms. Atsakykite sau į klausimą: „Kuo aš prisidedu prie visatos gerbuvio? Kaip mano veikla padeda žmonėms?“. Nebūtina tapti misionieriumi ar vienuoliu, kad savo gyvenimą pašvęstume kitiems, tačiau pasirinkimą palengvina žinojimas, kad šia veikla darysite gera ir aplinkiniams.

Vietoje pabaigos.

Svarbu suprasti, kad atsakymai, kas yra „tikroji svajonė“, kur yra „tikrieji pomėgiai“, ne visuomet ateina greitai. Nemeskite savistabos ir sąmoningo savęs ieškojimo po kelių dienų ar savaičių. Asmeninė patirtis rodo, kad galima atsakymo ieškoti ir 4 metus, ir daugiau… Žinoma, per tuos 4 metus emocijos, suvokimas, polinkiai keičiasi, tad ir stagnacijos pasirinkime neturėtų būti. Neišsigąskite, jei tai, kas Jums šiandien atrodo arčiausiai širdies, po kelių metų kels bodėjimąsi. Svarbiausia, nebijoti kasdien tobulėti ir eiti į priekį. Apie tai – 2 stadijoje.

Rodyk draugams

Comments Komentarų nėra »