BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Naujiena

 Italijos spauda pastarosiomis dienomis pranešė, jog vietinės ligoninės jau autorizavo (t.y. įtraukė į vartojamų vaistų sąrašą) vaistus, skirtus lengvam ir nesudėtingam abortui. Italijoje pasipylė įvairių nuomonių lavina - vieni aistringai pritaria, kiti baisisi, kad dabar žudyti taps dar lengviau. Savaime suprantama - tai, kas vyksta viename Europos pakraštyje, anksčiau ar vėliau atkeliaus ir į Lietuvą, tad nenumaldomai vėl kils karštos diskusijos viešojoje arenoje (turbūt su gerbiama Povilionine priešakyje).  Savo pasisakymu noriu pakviesti kiekvieną skaitantį šias mintis įsiklausyti į savo širdį, protą ir sąžinę bei nusistatyti tvirtą poziciją šiuo klausimu tokiame trapiame ir nuolat kintančiame pasaulyje.

 Iš kur atsiranda vaikai?

 Tai vienas svarbesnių egzistencinių klausimų vaiko raidoje. Jei tėvai sugeba tinkamai paaiškinti, kas yra gyvybė, kaip ji atsiranda, kam reikalingas tėtis ir mama, kas yra meilė ir fizinis artumas, tai nuo pat mažumės jaunas Dievo kūrinėlis išmoks būti atsakingu už savo veiksmus, išmoks atsakingai mylėti, nes jau žinos, kad vaikai ne kopūstuose randami :) Taigi, mano tvirtu įsitikinimu jauna pora meilės vaisius gali pradėti raiškyti tik tuomet, kai yra visiškai gebantys bei pasiruošę atsakingai priimti su tuo susijusias pasekmes, t.y. naują gyvybę. Tai nereiškia, kad reikia būti jau susituokus, turėti finansinį stabilumą, ar nenaudoti apsisaugojimo priemonių. Tai reiškia, kad reikia turėti moralinį stabilumą ir išminties priimti teisingą sprendimą - gimdyti ar ne.

 Kas priima sprendimą gimdyti ar ne?

 Manau, nereikėtų analizuoti tų atvejų, kai moteris pastojo, nes buvo išprievartauta, taip pat kai gimdymas yra pavojingas gyvybei ar vaisius turi įgimtų nepagydomų ligų - šios temos vertos atskiros diskusijos kartu su Katalikų bažnyčios atstovais.  Analizuokime situaciją, kai prieš tai minėtos aplinkybės neegzistuoja, o dilema, kurį kelią pasirinkti, egzistuoja partnerių širdyse. Tikslių tyrimų nėra atlikta, tačiau vyrauja nuomonė, kad tai MOTERIS turi absoliučią teisę apsispręsti gimdyti ar ne. Kodėl? Nes tai jos kūnas, nes ji turės 9 mėnesius nešioti vaisių, nes ji pati kalta, kad laukiasi, nes vyras dingo… Priežasčių ir pateisinimų galima sugalvoti begales, bet ką daryti, jei gimdyti moteris nenori, o vyras labai trokšta, jog nauja gyvybė - jo kūnas ir kraujas (bei genai)- išvystų šį nuostabų pasaulį? Reikia prisiminti, kad pradėti gyvybei reikia dviejų - vyro ir moters- tad tie patys du kartu ir turi nuspręsti - skirti mirties bausmę kūdikėliui ar išteisinti ir paleisti į laisvę.

 Ar iš viso galima spręsti - gyventi ar mirti?

 Mirties bausmė panaikinta visoje Europoje, nors pasaulyje dar yra valstybių, kurios taiko šią bausmės rūšį, kurią beje paskirti turi teisę tik teismas. Bet ar abortas nėra mirties bausmė? Viskas vyksta teoriškai taip pat: tėvai sužino, kad laukiasi, tuomet supranta, kad embrionas jiems tik kenks ir paskiria datą, kada medicinos darbuotojai įvykdys mirties bausmę. Teisminis procesas labai panašus, tik kaltinamasis pats savo veiksmais būna pažeidęs Įstatymo Raidę, o ką tokio padarė  nauja gyvybė, kuri dar net neišvydo dienos šviesos? Nieko. Tėvai ją pasiunčia myriop dėl savo negebėjimo būti atsakingais. Teisiniame pasaulyje asmuo atėmęs kitam žmogui gyvybę yra griežtai nubaudžiams, bet tame pačiame teisiniame pasaulyje embrionas nėra žmogus, todėl jam netaikomos visuotinės žmogaus teisės, įskaitant ir teisę į gyvybę. Taigi tėvai automatiškai tampa savo meilės vaisiaus likimo šeimininkais, o kartais ir … budeliais.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Vienas komentaras įrašui “Gyvybės kaina”
  1. I was just chatting with my coworker about this today at Outback steak house. Don’t remember how in the world we landed on the topic in truth, they brought it up. I do recall eating a outstanding fruit salad with cranberries on it. I digress

Komentuokite