BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kiekviena iš mūsų yra vienintelė ir nepakartojama, tačiau mus vienija ypatinga Dangaus dovana - tai moters galia. Ji pasėjama kiekvienos iš mūsų širdyse, tad jau gimdamos į pasaulį atsinešame didžiulį jėgos potencialą. Deja, gebėjimo panaudoti tą jėgą mes turime išmokti šiame pasaulyje. Puiku, jei supratimas ir išmintis keliavo iš kartos į kartą - vienos kartos moterys sugebėdavo dar vaikystėje išmokyti mergaites, kaip reikia atskleisti ir suvaldyti vidinę energiją. Tačiau daugelyje šeimų ši senovėje buvusi ritualinė tradicija visiškai išnyko, dėl visiškai suprantamų priežasčių - karai, išskirtinės vyrų teisės, feminizmas, nelygybė ir abipusės pagarbos stoka. Galiausiai mes, moterys, užmiršome, kad mūsų misija būti ne  jang , o  in.  In - pagal senovės kinų filosofiją yra moteriška jėga, o jang - tai vyriškas pradas. Visuose daiktuose, visose esybėse glūdi abi šios priešingybės, tad išlaikyti jų pusiausvyrą yra itin svarbu, siekiant gražaus, harmoningo, taikaus gyvenimo ir tokio pat pasaulio. Daugelis daro esminę klaidą kalbant apie vyrų ir moterų lygybę. Lygybė - tai pusiausvyra. O pusiausvyra, tai ne siekimas įgyti priešingos pusės savybių, o stengimasis ištobulinti savąsias. Ir štai šioje vietoje vėl galime prisiminti pradžioje minėtą moters galią. Mes tokios galingos, kad savo meile galime prikelti ir savo neapykanta galime sunaikinti. Tai didžiulis ginklas, kurį mes labai dažnai naudojame prieš kitus (ypač prieš vyrus), tačiau nemokėdamos jo suvaldyti, mes kenkiame niekam kitam tik sau pačioms. Kiek daug nelaimingos, kankinačios meilės atvejų, kiek daug keršto troškimo,  liūdesio, depresijų, nerimo, ligų… Ir visa tai tik dėl to, kad neišmokome naudotis jėga, slypinčia mumyse. O tai juk taip paprasta! Pažadinus meilę sau, įsiklausius į savo vidinį „aš”, supratus savo poreikius, galiausiai ramiai, su pasitikėjimu žvelgiant į ateitį mes atrasime tuos įgimtos galios lobius.

 

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai įrašui “Moters galia”
 1. (+1)
  Tiesą sakant, kaip pradėjau skaityti, tai pagalvojau “Uch, negi dar viena paaugliška feministinė nesąmonė”.
  Bet tada perskaičiau iki galo.
  Ir pasirodė, jog labai gražus įrašiukas :>

 2. Toks įspūdis, kad meilė sau prabunda tik gerokai nuėjus gyvenimo keliu, o iki to laiko moterys daug nesąmonių padaro… :)

 3. ENORCA - ačiū iž linksmą komentarą :) Beje, aš nei paauglė, nei feministė :D :D :D (+1) Tau, kad taip drąsiai ir atvirai reiški nuomonę.

  Ieva - Tu visiškai teisi, supratimą, kaip reikia gyventi daugelis ima ne iš knygų ar tokių pasisakymų kaip mano, o iš gyvenimiškos patirties. Ilgaeiniui vis tiek prieinama prie išvados, kad tik pačios mes esam atsakingos už savo gyvenimus, kad laimingos būnam tik tada, kai klausom širdies, kai pasitikim savimi ir žinom, kad vis tiek viskas bus gerai, o tai kas su mumis vyksta neigiamo, galiausiai atneša bent jau gerą pamoką ir krislelį išminties :)

 4. Puikus rašas, Frėja :) . Sutinku su jumis, kad šiuolaikinės moterys baigia užgesinti savo moteriškas prigimtines galias.. Ir, iš esmės, kovoja ne tik prieš vyrus, bet ir prieš save pačias: svajoja apie gražius santykius, ir pačios juos ir sugriauna.. Sutinku, kad lygybė yra pusiausvyra.. Ačiū už gražias mintis :)

 5. Ruvi - dėkoju už įkvepiantį komentarą. Džiugu, kad mano mintys sulaukia atgarsio! :)

 6. Didžiulės jums sėkmės :)
  Visada smagu sutikti bendramintę :) ..

 7. iniga_ rašė:

  Šiais laikais tikrai sunku kartais neisisukti i ta ivykiu rata ir pamirsti savo prigimti ir esme. Tad tokie skaitiniai padeda sugrižti į save ir prisiminti kas esi. Tai puoselėti ir auginti. ;]

Komentuokite